jaka firma budowlana

jaka firma budowlana

Komu zlecić roboty wodno-kanalizacyjne na dość niestety trudnym terenie? Muszę z kimś pogadać, odpowiadam za kwestie ustalenia przetargu i za sporo formalności, szukam wykonawcy w różnych źródłach. Jak macie Państwo coś do dodania to zapraszam serdecznie.

Black_Riot

Posty: 2

 
Z doświadczenia wiem, że im bardziej wszechstronna firma budowlana, tym lepiej dla inwestorów.

Marioleczka

Posty: 5

 
Niektóre firmy prowadzą ludzie bez wykształcenia budowlanego. Osobiście takich zawsze unikałem, bo nie do końca ogarniają bardziej skomplikowane kwestie.

Gabat

Posty: 4

 
Na pewno drogo, nie znaczy dobrze. Wypada potwierdzić jakość wykonawcy na rynku budowlanym niezależnie i to przy większych inwestycjach infrastrukturalnych. Zależy też od specjalizacji. Do niektórych projektów bardzo trudno znaleźć przy zaniżonych stawkach. Nikt już nie robi za frajera.

Lupusx

Posty: 7

 
Zawsze przejrzyj listę dotychczas zrealizowanych inwestycji, a jeżeli dasz radę to pogadaj z inwestorem bezpośrednio, niech wyrazi zdanie o wykonawcy. Zawsze to większe bezpieczeństwo.

khazdul

Posty: 6

 
Zarządzałem przetargiem na farmę wiatrową powiedzmy w skrócie to wygrała firma AnaBud. Zaproponowali wtedy niespotykany termin realizacji praktycznie, do tego ogarnięci technologicznie. Tutaj mógłbym polecić ze swojego doświadczenia. Nie chcę zdradzać szczegółów do końca ze względu na zachowanie anonimowości w internecie. W każdym razie firma budowlana funkcjonująca od ponad 30 lat, więc tym bardziej zaufani.

woxxxx45

Posty: 7

 
Poproś o kosztorys, często robiony na oko po wstępnym kontakcie, żebyś mógł sobie mniej więcej porównać podmioty w branży. To się dzieje bardzo naturalnie. Trochę czasu poświęcisz, ale lepiej zaplanujesz temat inwestycji.

Franek.5

Posty: 4

 
Popracuj dobrze nad harmonogramem, specyfikacją prac, żeby nie pozostawiać budowlańcom żadnych wątpliwości. Nie ma nic gorszego od wytycznych, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

kerad17

Posty: 4

 
To firma budowlana powinna Ci doradzić dobre podejście technologiczne, a nie ty jej, więc tutaj jakieś nieporozumienie. Idź tylko do takich korporacji budowlanych, gdzie jest nastawienie indywidualne, a nie walenie schematem. Rozpoznasz błyskawicznie.

irecki67

Posty: 22

 
Jeszcze zależy, jak się uda dogadać, bo terminy zarezerwowane czasami na kilka miesięcy do przodu, czy kryzys, czy nie kryzys to robić przecież trzeba niektóre rzeczy.

CHatka-eKo

Posty: 3